| mia93 a întrebat:

Cum pot sa-mi dezvat catelusa sa mai muste?

Cand pui mana pe ea da sa te muste sau si cand te joci te musca de maini.Eu am mainile pline de zgarieturi.

Atunci cand mergi prin casa alearga la picioarele tale sa muste papucii, nu mai scapi de ea.

Am incercat sa-i explic ca nu e voie pe un ton autoritar dar nu ma asculta iar cand bat cu ziarul ii place incepe sa se joace cu el.

Nustiu ce sa-i mai fac.Help me please!

2 răspunsuri:
| YoCookieMonster a răspuns:

Pai s-ar putea sa-i cada dintii si sa muste din tot felul de obiecte.Cumpara-i o jucarioara pentru catei din orice Pet-Shop si ea o va roade, si tu nu vei mai avea probleme.Asa sunt toti cateii. Uita-te in gura ei sa vezi daca are negru pe cerul gurii, ca o sa se faca rea la maturitate. Daca nu are asa ceva inseamna ca e jucausa si te provoaca la joaca.Nu e nimic de care sa-ti faci griji fiindca e o problema usor de rezolvatwinking

| ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ a răspuns:

Buna!
Pai in primul rand : Dca nu te asculta in nici un fel si tot incarca sa te muste dai o palma foarte mica peste botic sau la pulpa piciorului.

Sau:

Intra pe adresa asta:
http://www.animalutul.ro/......muste/152/

Sau:
Si cainele meu musca inainte. I-ai o jucarie de plus si joaca-te cu el zilnic, el te musca deeoarece e in perioada de crestere si trebuie sa-si toceasca dintii. sper sa te ajute sfatul meu.