| gingergirl1 a întrebat:

Cum sa-l conving pe tatal meu sa ma lase sa-mi iau un caine? Am vorbit sapamana trecuta despre asta si a zis cand o sa ne mutam si apartamentul nu o sa fie cu grsie,parchet si astea o sa-mi ia(pentru ca a zis ca zgarie parchetul laughing daca nu,nu! Tatal meu e mai "obsedat"(ca sa zic asa) de curatenie si zice ca o sa lase par,zgarie etc...da eu nu vreau un caine mare,vreau unul de talie mica si pot avea grija de el,o sa-l scot afara,curat dupa el etc!
Deci, cum sa-l conving, niste idei? happy

6 răspunsuri:
| OhGodWhy a răspuns:

Demonstreaza-i!

| AlyiX a răspuns:

Pai iti dau un sfat... Cainele perfect este pechinezul happy este de talie mica happy si matusa mea are unul si acum are 90 de ani in anii lor. in fine. Zii tatalui tau ca o sa-l ingrijesti, si zii si tipul de rasa pe care il vrei... Nu lasa prea mult par, zic eu. In primul rand, trebuie sa-l tunzi si sa-i tai ghiarele (ca sa nu zgarie parchetul)
Sper ca te-am ajutat happy Bafta happy

| madapufi21 a răspuns:

Nu-l bate prea mult la cap. Spune-i doar din cand in cand. Merge, ai sa vezi. Eu asta am facut si, deja am un caine. Bafta!

| MomentanNuAmNume a răspuns:

Salutări.
demonstrează-i faptul că o dată ce este al tău,va fi şi responsabilitatea ta. tu vei face curat după el, tu îl vei hrăni, tu vei avea grijă să nu zgârie sau să distrugă ceva pe acolo. îi poţi spune şi că te-ai informat bine şi ştii tot ce este de făcut. nu trebuie să insişti prea mult, dar arată-i că tu chiar vrei asta.
Multă baftă! şi apropo, să-ţi trăiască micuţul!

| DropsOfLov3 a răspuns:

Pai ai putea sa ii arati ca esti responsabila si ca vei face curat dupa el, vei avea grija sa nu distruga casa.
Desi am incercat si eu sa ii induplec pe ai mei sa imi ia catel dar nu am reusit din pacate. Si eu imi doresc foarte mult dar nu stiu ce sa fac.
Incearca cu sfatul de sus, poate la tine mergewinking big grin

| Miru_Miruna_1994 a răspuns:

Mie mi-a luat 6 ani sa imi conving parintii sa imi ia un catel, iar acum o am pe Maya. incearca sa fi copilul model si poate merge. SUCCES!