| MaryMaria333 a întrebat:

Cum se dezvață niște căței mici în jur de 3 luni ca să nu mai facă în casă? Noi le mai dam drumul pe afară dar numai în casă le place sa își facă lipsa, și de 100 de ori pe zi. Unul din ei alta dată imediat cum o venit de afară s'a dus în casă și a făcut. Normal ar trebui sa se ceară afar sau la alții care ii scoate de 2-3 ori pe zi și afară fac. Dar ai noștri fac prea des pe unde apucă. Ce sa ne facem cu ei?

11 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eutanasiaza-i.
Poate nu ai stiut cum trebuie certat un patruped cand greseste, sau poate ca sunt din aia cu defect, care raman prosti toata viata, indiferent cate suturi le-ai da.

Răspuns utilizator avertizat
| carevaescu a răspuns:

Caine+casa=yuck

| SkandallKamataru a răspuns:

Cainii sa stea afara nu in casa, animalu sta afara.
Eu stau la casa, de ce nu tipi la ei? Eu cand mi s-a c**at pe trotuar am tipat la el de m-a auzit tot cartieru si l-am si batut.
De atunci numai in gradina se c**a rolling on the floor rolling on the floor

| Ilovedinero a răspuns:

Sunt anumite pad-uri la pepco si le pui pe jos intr-un colt al casei unde nu calci.Acelea l-au atras pe cainele fratelui meu sa faca unde sunt ele situate insa cand il pui prima data ii aduci si ii pui sa vada, sa simta mirosul etc

| MaryMaria333 explică (pentru Ilovedinero):

Dar nu avem de unde sa știm înainte ca să ii punem acolo.

| Ilovedinero a răspuns (pentru MaryMaria333):

Spuneam sa pui pad-urile intr-un loc al casei, unde decizi tu si nu ii pui cand vor ei sa isi faca nevoile.Il pui imediat dupa ce ai atasat pad-ul pe podea.Asa va sti singur cand are nevoie, probabil va face o data si atunci cand il pui ca sa " isi marcheze teritoriul"

| Animeforlifee9921 a răspuns:

Vazusem la Diana C acum cativa ani ca pentru catelusa ei cumparase un fel de "pres" si niste picaturi cu un miros specific care atrage cainele la acel pres daca pui cateva picaturi acolo