| Angeloxd a întrebat:

Cum vor fi câinii in viitor? Credeți că vor evolua în așa fel încât să poată vorbi?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ei vorbesc si acum. Dar in limbaj câinesc.

| Frank51 a răspuns:

În teorie da. Poate nu acum, poate nu în următorul miliard de ani, poate nu în acest univers, dar matematic vorbind va fi suficient timp pentru o infinitate de posibilități.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Natural nu. Daca se va baga omul in ADN-ul său... orice e posibil.

| UnDiavol a răspuns:

Ar fi ceva dacă ar veni ziua aia

| tonyc7 a răspuns:

Ei vorbesc oricum. Prin priviri, prin sunetele pe care le scot. Ii intelegem perfect. Si sunt intotdeauna sinceri... spre deosebire de oameni.

| intrebcenustiu a răspuns:

Pai ce, cainii tai nu vorbesc?

| lifit a răspuns:

Daca orice, cainele va continua sa degradeze odata cu omul. Nu mai este loc de evolutie atat timp cat traim la nivelul confortului excesiv al civilizatiei.

| Angeloxd explică (pentru lifit):

Până acum a evoluat sa ii fie de folos omului, daca tendința asta va continua cine știe cum va evolua.

| lifit a răspuns (pentru Angeloxd):

Compara un catel Chiuaua cu un lup.

Nu trebuie sa-ti mai spun care este superior din orice punct de vedere. Mai carismatic, mai frumos, mai mare, mai puternic, etc. etc.

Asa suntem si noi cu stramosii nostri neandertali care traiau si calcau pe acelasi pamant ca noi acum mii de ani.

Civilizatia este un strop din intregul ocean al existentei umane. Ce putem sa facem noi acum este sa mergem la sala si sa citim carti. Nu destui oameni fac lucrurile astea, mai misto este sa te joci pe nu stiu ce dracie de consola 12 ore pe zi si sa-ti prajesti creierul cu pornografie sau filme din hollywood.