| Maria294387582 a întrebat:

Daca combin laptele cu bobite la pisoi, este o problema? Cum ar veni lapte cu cereale...

7 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Nu se da lapte la pisici! Vor avea probleme cu stomacul, va face scaun moale. Exista la petshopuri lapte pentru animale de companie, care nu contine lactoza. Intreaba veterinarul daca ii poti oferi. Pisica isi ia vitaminele foarte bine din carnea umeda, bobite si iarba pisicii, si apa cat cuprinde.
Cumpara bobite din mai multe marci cate putin si vezi care ii plac. Amesteca-le pentru inceput in mancarea umeda si le va manca cu placere.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cerealele nu sunt o mâncare pentru pisici.

| Maria294387582 explică (pentru sadrian46):

Faceam o comparatie.ii dau bobite cu lapte

| sadrian46 a răspuns (pentru Maria294387582):

Nici laptele nu este o mâncare pentru picici. O pisică, o felină este un prădător carnivor. Ce face ea în natură când nu ii dai tu de măncare? Atacă și prinde orice este viu și mișcă. Găsește undeva să bea lapte? Dacă îi dai ceva cu care corpul ei nu este obișnuit să digere, îi chinui stomacul.

| Iote a răspuns:

Nu cred. Dar incearca cu o cantitate mica si vezi daca ii place.

| Freddie23 a răspuns:

Ai întrebat pisica daca are intoleranță la lactoza prima data?

| Maria294387582 explică (pentru Freddie23):

Pisica mea e ok cu laptele...doar vreau sa o invat cu bobite si nu prea stiu cum