| Alee_Roxii_2002 a întrebat:

am 12 ani si am inaltime de 1, 61...ce sa fac? Lapte cu cereale da, mananc..si cred ca asta e si problema! Intrebarea este.ce sa nu mananc sa nu mai cresc..si laptele te inalta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| HarukoMariusDaniel a răspuns:

Dar nu este nicio problema daca cresti.
Laptele contine multi hormoni de crestere big grin Incearca sa il limitezi/ schimbi cu lapte de cocos/migdale.
Daca consideri totusi ca te dezvolti haotic, cel mai bine e sa consulti un doctor si sa faci analize!

| KRLL a răspuns:

Stai ma calm si taci din gura, nu ai sa cresti asa pana la nesfarsit. Unii se dezvolta foarte mult, dar putin timp si se opresc, alti putin, dar pana la 18-20 de ani.Nu-ti fa probleme

| Nat133 a răspuns:

Nu are nicio treaba Laptele si sa te inalti este ceva natural... Nu poti faci cam nimic...