| anonim_4396 a întrebat:

Daca imi spal cainele in aceeasi cada de baie in care ma spal pe mine (si curat cada temeinic dupa, desigur), exista vreun risc pentru igiena mea? Sau pentru sanatatea mea?

6 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Daca ai posibilitatea, spala-l in altceva, un lighean mai mare, o cadita pentru copii. Daca dezinfectezi bine cada, nu cred ca e vreo problema reala, dar, ca sa fii sigura, incearca sa eviti. Si eu am mai spalat cainele in cabina de dus, dar parca e altceva decat sa ma intind in cada...

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, daca speli foarte bine cada inainte si dupa caine.

| Princessee a răspuns:

Spala bine cada dupa si nu se va intampla nimic, stai linistita!

| rosuv a răspuns:

Nu exista nici un risc nici pentru tine nici pentru caine daca "cureti cada temeinic dupa".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e nici un risc daca speli cada bine dupa. Riscuri apar daca nu-ti speli cainele...

| micuta_8485 a răspuns:

Nu dauneaza cu absolut nimic.si eu am o catelusa de 12 ani si ii fac baie in cada.in 12 ani nu s-a intamplat nimic.happy