| Alex5363666 a întrebat:

Dacă pun picături de purici pe ceafa câinelui va scapă de ei, nu? Ca i-am luat zgarda de purici și tot are și mai rău aceștia țopăie pe minelaughing
Și de ce purecii ma musca doar pe mine? Pe maică-mea și taicamiu sau alte persoane nu ii ataca doar pe mine laughing

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu sunt eficiente 100% nici picaturile. Te sfatuiesc sa mergi la veterinar, acolo gasesti produse eficiente.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai sângele dulce! ))
Pune oțet alimentar pe picioare, brațe, inainte de a te culca. Fiindcă vei îndepărta puricii. Urăsc mirosul.

Dacă foloseai zgardă Foresto nu ar fi existat probleme. Costă mult, dar merită. Cele ieftine din hipermarketuri sunt slabe calitativ.
Orice cabinet veterinar iti poate vinde o fiolă de calitate, pe care să i-o pui la ceafa cainelui. Roagă-l pe medic să i-o aplice. Ei detin si pastile impotriva parazitilor externi, dar eu nu le recomand.
Nu-i face băiță catelului, nici inainte și nici după aplicarea solutiei. E recomandat sa astepti cel putin 7 zile (atat inainte, cat si după baie). Are "valabilitate" o lună, atât.
Și să nu il plimbi cand ploua, pentru ca solutia isi pierde din eficientă.