| Balea_Alina_1996 a întrebat:

Dacă un bichon care a stat la curte şi îşi făcea nevoile în curte, dacă-l aduc la bloc poate să facă în casă, chiar dacă-l scot de 3 ori pe zi afară?

Răspuns Câştigător
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Nu cred, daca il duci dupa 10-20 minute dupa ce a mancat se va obisnuii cu mersul afara, pe langa asta a stat la curte, deci stie ca trebuie sa faca afara.

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! eu am stat la bloc si aveam un pechinez, isi facea nevoile afara, am cumparat casa la tara si catelul meu nu isi facea nevoile in curte, trebuiea sa ii dau drumul la poarta sa iasa in drum sa isi faca nevoile, deci trage tu concluzie.
O seara bunahappy

| Balea_Alina_1996 explică (pentru caramela):

Sunt foarte inteligenţi! La fel şi ţie :*

| Zabbyel a răspuns:

Nu intotdeauna o sa ai timp de scos de 3x. deci nu i-o fi "risine" sa se urineze unde apuca happy doar e animal laughing

| Balea_Alina_1996 explică (pentru Zabbyel):

Da, îneleg. Ştiu că nu o să pot să-l scot de 3 ori.Dar am mai avut căţel şi când avea nevoie să iasă să-şi facă nevoile zgâria la uşă sau lătra la usă sau...cum reacţionează animalele.