| Blossomis a întrebat:

Dau funnda la cine ma ajuta:1.Care este mancare preferata a pisicilor voastre?
EU am o pisicuta care mananca numai Pro plan (boabe) cu pui si orez salbatic, adica e cumparat de la magazin special, si pliculete Applaws, Stuzzy cat, Schesir, Iams, Leonardo si gourmet.
2.Cum as putea sa o invat sa manance si altceva?
ca nu pot...nu stiu ce sa fac dar e destul de scumpa mancarea asta. pisicuta mea a fost gasita intr-o curte si atunci era ff mica.Arata ca o pisica normala dar duce putin spre rasa Egyptian mau.Are 4 luni si 2 kg dar e slaba pentru ca e fff lunga.3.
Credeti ca este ceva de rasa? Daca era o pisica normala putea sa manance mancare normala:peste, carne de pui, alte boabe, etc. TIn sa precizez ca este maro cu gri amestecat, par scurt si in loc de dungii pe corp are pete, adica un fel de buline.

Răspuns Câştigător
| Fantoma_1807 a răspuns:

Chiar dacă este de rasă sau nu, este pisica ta şi o iubeşti aşa cum este. Cu mîncarea vei reuşi treptat, introducînd şi un alt fel, a mea mănîncă friskes cu iarbă de grădină sau whiscas, la început mai mult din ce preferă ea şi apoi crescînd treptat proporţia. Şi pisicile de rasă mănîncă mîncare normală, depinde cum sînt învăţate, fiind găsită, normal era să mănînce de toate. A mea este tot găsită în spatele unei case părăsite, era micuţă şi zăpăcită şi mînca de toate inclusiv pîine. Acum sîntem pisică cu pretenţii, nu mai furăm ce găsim iar mîncarea numai dacă este frskies sau whiscas şi numai din castronel curat şi avem un an şi 5, 4 kg. Cînd am sterilizat-o avea cam 7 luni şi 3, 6 kg şi doctorul ne-a spus că e cam grăsuţă. Încearcă aşa, las-o chiar 2-3 zile şi vei vedea că o să reuşeşti, nu te impacienta dacă la început nu va mînca prea mult, se va obişnui

4 răspunsuri:
| TurnOn a răspuns:

Pisicuta mea adora Whiskas junior cu pui si legume dar ii mai cumpar si Whiskas la plic cu sardine! Nu trebuie sa fie de rasa ca sa fie pretentioasa! si eu am gasit pisicuta mea pe jos in satul unde sta bunica mea si nu e de rasa dar e fff pretentioasa! eu ma mir cum de nu s-a saturat! asa cum a zis si dewwww pune-i intr-un vas mancare dar pe etape! daca nu merge o pr de-a mea i-a luat mancarea preferata si i-a pus alta in loc iar pisicuta a stat 1 zi fara sa manance dar dupa aia a mancat! nu stiu daca iti place ideea pentru ca, chinui pisica dar daca nu-ti merge in nici un fel...BAFTA! P.S daca vrei sa stii daca e de rasa du-te la un veterinar! sigur el va stii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu am un pisic mic de 3 luni, mananca mai mult mancare din pliculet Whiskas sau Kitekat cu somon (orice fel de peste), si carne la conserva Molli (produs unguresc).

| dewwww a răspuns:

Nu am eu pisica dar are verisoara mea. 1. whiskas hrana uscata si umeda. 2.trebuie sa ii schimbi mancarea treptat. Adauga prima data printre mancarea cu care e obisnuita si noua mancare si treptat maresti doza de mancare noua. 3.despre rase de pisici nu stiu multe dar important e ca o iubesti.

| theo_6239 a răspuns:

Las-o sa nu manance o zi s-au 9, 10 ore cat vrei tu si dupa aceea ii dai apa si alta mancare daca nu merge ii dai alta mancare si ii pui si putina mancare cu care e obisnuita sigur o mearga