| RobocopcuSentimente a întrebat:

De vreo 2 saptamani tatal meu a luat un ciobanesc german de lucru(pentru >nestiutori-cainii care se folosesc la politie). Este un caine foarte jucaus,iar eu,din fire,iubesc animalele,in special cateii. Dar,la fel ca mine si el,din fire, este un catel care musca multe si mult. Cand ma joc cu el,de multe ori imi musca mana iar daca incerc sa-l opresc cu cealalta mana ma musca de ea. Ei bine,vreau sa ma ajutati sa-l fac cumva sa il invat sa nu ma mai muste, deoarece mi-a lasat niste urme serioase pe ambele maini
Multumesc anticipat big grin

Răspuns Câştigător
| Sebby_Jrr_1994 a răspuns:

Ai putea cauta un dresor, asta e cea mai simpla metoda numai ca te costa bani dar daca este mic il poti invata de acum prin mustrare/recompensa