| ovidel009 a întrebat:

Deci.
Duminica mi.am cumparat un Golden Retriever in varsta de 2 luni. Pe drum a vomat doar cand eram la 3 km de casa (era un drum de 50). Acasa nu a mancat nimic, doar a baut multa apa.
Luni a vomat si a avut diaree. De jucat nu se joaca si pare foarte suparat.
Azi l.am dus la veterinar si acesta a zis ca a intrat in depresie. Mi.a dat niste vitamine si pastile pentru diaree.
Cainele are 3 vaccinuri facute pana acum

Ce ar trebui sa fac?
Chiar are depresie?
Daca da, cum as putea sa il scot din ea?
(Azi am adus 2 catei sa se joace cu ea, iar el a stat intr.un loc fara sa faca nimic. )

P.S. vomita o "substanta" alba cu textura mucoasa. Iar diareea e lichida spre cremos.

Răspuns Câştigător
| Daniel2836 a răspuns:

Salut ovidel009,
Poți încerca să îi distragi atenția, prin jocuri și activități sociologice. dar depresie la câini, adică, eu cred că acel medic veterinar a vrut să scape mai repede și nu prea avea chef de ceva serios! Din punctul meu de vedere, pare a fi o boală acută, sau o boală patologică (cronică) care s-a dezvoltat în timp. Acum nu știu ce să-ți spun... caută o '' doua părere''. Sper că te-am ajutat cu răspunsul meu!
Mulțumesc,

| ovidel009 explică (pentru Daniel2836):

Mersi de parere. Maine am sa merg cu cainele la alt veterinar si am sa ii fac o perfuzie. (Sper sa ii fie de ajutor) Poate doctorul acesta ma va trata cu seriozitate.

| Daniel2836 a răspuns (pentru ovidel009):

Cu plăcere! Sănătate câinelui!

| ovidel009 explică (pentru Daniel2836):

A murit.
Ar trebui sa sun omul de la care l.am luat si sa ii multumesc pentru ca si.a batut joc de mine?
(Cand eram la el a amintit de un ok care a venit cu un caine bolnav la el. Plus, el sigur stia ca e bolnav si de aceea s-a grabit asa tare sa il vanda. Un Golden Retriever la 250 de lei *redus de la 350* trebuia sa imi dea de gandit)

| Daniel2836 a răspuns (pentru ovidel009):

Păcut :'(, îmi pare rău pentru tine.

6 răspunsuri:
| Leonard_Luca_2002 a răspuns:

Scoate-l afara si joaca-te cu el cu mingea alearga cu el etc...

| Mihaela_Preda_1999 a răspuns:

Are paraviroza te duci si ii cumperi glucoza injectebila i.o faci sub piele injectie, ii dai ranitidina pastile o pisezi o dizolvi in apa si ii dai cu seringa pe gat si il salvezi eu asa am facut cu toti cateii mei si i.am salvat traiesc si in ziua de azi asta s-a intamplat acum multi ani!