| Available a întrebat:

Ce medicament pot sa-i dau catelului meu? are 6 luni, rasa teckel[pechinez], si de cateva zile vomita, azi a vomitat de 4 ori si a facut diaree+ ca nu vrea sa manance.Sunt foarte ingrijorata. I-am facut vaccinuri de cand il am dar nu-l pot duce la veterinar deoarece e distanta foarte mare de 1 ora. Daca puteti sa-mi dati niste recomandari de medicamente sau alimentatie v-as fi recunoscatoare.
Sunt foarte ingrijorata va rog spuneti-mi ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Cand vad asa intrebari ma ia dracii, draga! cainele o sa-ti moara daca vomita tot ce mananca si face diaree poate fi vreo boala sau i-ai dat ceva de mancare care nu e bun! Si ce daca e o ora? asa de mult e o ora? Eu pentru cainele meu m-as tara pe jos ca sa-l duc la veterinar. Du-l la veterinar, vrei sa ii dai ceva care poate nu ii bun si ii face mai rau.Noi n-avem de unde sa stim! Du-l la veterinar sau da-l cuiva care il merita si care o sa-l iubeasca si o sa aiba grija de el! Esti c-am proasta

| hax0r a răspuns:

In nici un caz sa nu intrebi un veterinar

| Baton a răspuns:

Nu ii dai nimic.
pregateste niste bani si du-te cu el la veterinar si acolo iti spune ce si cum.medicamentele de la oameni nu merg si la animale.
incearca laspte sa ii dai. poate ii mai curata stomacul