| lallalle a întrebat:

Dupa cat timp de cand am inceput sc de soferi te scoate la condus? De exemplu, incep scoala de la 1 august si voi iesi la condus dupa cat timp?

3 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Depinde de instructor, cum vrea el, si cum procedeaza el. Am auzit cazuri cand au condus din prima zi, dar si cand mai intai conduceau putin undeva unde nu sunt masini ca sa se obisnuiasca si dupa vreo saptamana au iesit pe strada.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic dupa cursurile de legislatie, ar trebui sa dai un examen de iesire din sala, sa vada ca ti ai insusit teoretic ce te au invatat ei acolo.

| MadalinaElena5 a răspuns:

Pai te duc sa conduci dupa ce ai luat un examen. La inceput ei te invata teoria (Si tu trebuie sa inveti acasa) dupa care iti va da un examen de sala la care te vor pune in fata unui calculator si iti vor da un chestionar facut de ei si tu doar trebuie sa alegi care dintre variante este corecta, A, B sau C. Ei te vor anunta daca ai trecut sau nu. Daca ai trecut te vor duce la conducere ( Sa conduci) si daca nu treci trebuie sa dai din nou examenul de sala