| anutzu97 a întrebat:

Este nedrept ca parintii pleaca la o nunta si pe tine nu te i-a?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
24 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu cred ca e drept!happyIti vor binele.Nu o sa poti u sa stai toata noapte treaza sau daca poti vei fi foarte obosita dupa aia happy
Dar eu am o ideehappyDe ce nu ii rogi pe parintii tai sa stea o prietena cu tine cat sunt ei plecati?big grin O sa v-a distrati de minunewinking

| AvalohAlyn a răspuns:

Daca tu iti doresti din tot sufletul este nedrept. Daca ei au motive intemeiate nu este nedrept.

| Gabry a răspuns:

Cred ca este nedreptsadmai ale daca mai sunt copii acolo!
Mi s-a intamplat o singura data: mireasa nu dorea copii la nuntacrying

| Silvia a răspuns:

E prea tare sa nu mergi cu eilaughing
Tu pe ce lume traiesti?laughing
Si parintii mei pleaca peste 2 saptamani la o nunta si eu de abia astept sa scap de ei si sa stau k prietenii acasalove struck
Gandeste si u putin! laughing big grin

Shin
| Shin a răspuns:

Nu, nu este... Tatal meu merge la o nunta/botez odata pe luna minim. Presupun ca ii plac lui mai mult. oricum, nu as vrea sa ma traga si pe mine dupa el la nunti, mai ales ca nu ma prea atrag astfel de evenimente... (desi poti sa ai si de pierdut. penultima nunta a fost in Franta, unde eu inca nu am ajuns tongue)
Numai bine, Shinwinking

| RetroX a răspuns:

Pe mine ma roaga parintii sa merg cu ei la nunti si eu nu ma duc. laughing

Prefer sa stau acasa si sa-mi fac de cap! whistling

nony
| nony a răspuns:

La 12 ani ai tai.as sta acasa, as invita niste prietene.la o floricea, la un film de dragoste. o petrecere in pijamale.si batai cu pernelewinking.
Nu e mai bine acasa!?

| rox a răspuns:

Nuuu. chiar deloc!laughing
Nu incerca sa fi supozitor!big grin lasa-i sa se distreze si ei.Iti dai seama ca daca vii si tu trebuie' sa-ti poarte de grija.
Eu nu stiu cum sa scap de ei si tu...

| Raul a răspuns:

Go nony, go nony, go nony auuuuuuu! are dreptate baiatu

| Raul a răspuns:

Daca nu sti sa te distrezi singur fara parinti iti dau eu idei:dupa ce pleaca asteapta sa se faca seara, contacteazama sitzi dau ceva filme de groaza pe mess si daca esti si din galati mai bine...vedem impreune rolling on the floor(vrei si fete sa stiu)laughing

| Raul a răspuns:

A stai k esti prea minor pentru asta laughing

| JustMeFlory a răspuns:

Eu nu stiu cum sa scap mai repede de eilaughinglaughing.Nu mi se pare nedrept! Mai bine stai cu prietenele acasa, sau iesiti pe afara si stai mai mult, va uitati la un film etc.
O sa ai timp cand vei fi mai mare sa te duci la nunti.

| yadora a răspuns:

laughing pai cine nu te lasa sa dai si tu o "nunta" dupa ce pleaca ei?

| yadora a răspuns:

laughing pai cine nu te lasa sa dai si tu o "nunta" dupa ce pleaca ei ?

| kathessa a răspuns:

"Nu te iau" ai vrut sa spui?
Pai, ce sa faci la virsta ta la o nunta? Mai bine stai acasa si vezi, poate te mai distreaza gramatica aia afurisita.

| shishilik a răspuns:

Nuntile sunt plictisitoare si obositoare pentru copii si pentru parinti. Acasa te poti distra cu 1-2 prietene, la o pyjama party, cum s-a mai zis mai sus, poti vedea un film, doua, nu mai ai program de dormit. Decat sa ma plictisesc la o masa, unde mosnegii danseaza intre ei pe manele, mai bine ma imbat acasalaughing...cu apa chioarabig grin

| Luiza_4305 a răspuns:

Nu, nu este nedrept; e ca si cum ai zice este nedrept ca copiii sa nu-si duca parintii in cluburi?

| paperplane a răspuns:

laughing o sa ai si u copii....nu ai vrea sa stai macar cateva ore in care sa te distrezi fara sa le porti de grija copiilor(cum ar trebui sa ti faca daca te ar duce!):p "gandeste te putin si u"laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...este drept, mai ales daca nu stii sa vorbesti si sa scrii corecthappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se scrie 'ia'
Sa-ti raspund la intrebare, sincer mie nu-mi place sa merg la nunti.Sau petreceri.Ma enerveaza galagia thinking

| idanna a răspuns:

Eu abia asteptam sa plece...nu mi placea cand ma luau cu ei...
Sigur ca e normal sa plece fara tine...

| Roxana_6190 a răspuns:

Cred ca da... dar poate vor si ei sa se distreze fara copii dupa ei "daca e vorba de copii" daca e vb de adolescenti ca mine sau de majori cred ca e nedrept depinde din ce punct de vedere vezi acest lucru! ma bucur ca ti-am fost de ajutor!

| dianka_4861 a răspuns:

Da este crying

| spin a răspuns:

Nu cared k este corect deloc.eu locuiesc in italia si aici la nunta merg toti membrii familiei, indiferent de varsta...au locuri special amenajate unde se joaca aia micii...