| Danut3s20 a întrebat:

Fluier pentru alungarea cainilor!

nu gasesc asa ceva pe net, gasesc doar pentru dresarea cainilor, un aparat pentru alungarea acestora este destul de scump pentru mine...si cand iesc cu cainele pe strada trebuie sa alerg la fiecare colt cu cainele pentru ca are abia 8luni si nu prea latra la la caini care sa da la el pe strada, cand ies cu el mie putin cam teama deoarece nu sunt caini din aceia care latra dar nu musca... Funda cine gaseste un fluier pentru alungarea cainilor!

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Da' dar daca folosesti fluierul si cainile tau o sa fie afectat si cainele tau si oricum cainele trebuie sa se obisnuiasca cu ceilalti caini.

| AnnaAnnne a răspuns:

Am si eu aparat pentru alungarea cainilor de pe net, nu mi l. am luat eu mi l. a luat tatal meu, deci cauta mai bine sau daca ai pe telefon app store exista aplicatii, am si eu se num "whistle anti dog...". Sper ca te. am ajutat