| Dalina27 a întrebat:

FUNDA cum se ingrijesc carasii aurii? ce trebuie sa stiu despre ei? (nu vreau copy-paste de pe net) astept raspunsuri de la cine are sau a avut pesti tongue

2 răspunsuri:
| jas a răspuns:

Eu am unul singur si pe langa el mai am 2 carasi obisnuiti, 2 pesti zebra, un sanitar si un melc. Il am de vreo luna si o duce chiar bine. Le dau mancare o data pe zi si le schimb apa la o saptamana, dar nu in totalitate si mai pastrez 30% din apa de dinainte. Ai nevoie si de aparat din ala pentru aer, nu stiu exact cum se numeste, dar gasesti tot la magazin. Sper ca te-am ajutat.winking