| kennyisdead a întrebat:

Hamsterul meu isi misca greu piciorusele din spate, cred ca e si din cauza ca a imbatranit.Se poate face ceva pentru a preveni, respectiv vindeca aceasta problema?sad

Răspuns Câştigător
| CenturyChild a răspuns:

In cazul in care il tii intr-o cusca mica e posibil sa faca paralizie de cusca (incepe sa si miste din ce in ce mai putin piciorusele din spate pana nu le mai misca de loc )
Oricum nu e in regula, du-l la un veterinar, e singura perspoana care poate sa iti zica exact ce are si sa-l vindece.
Vezi ca la hamsteri bolile se agraveaza foarte repede asa ca nu trage de timp.

3 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Sa iti iei o pisicuta.

| Sოﺁℓε a răspuns:

Poti sa il duci la veterniar pentru ca noi nu pres stimc e sa facem daca nu il vedem sorry

| KlauSsliM a răspuns:

Asemenea problema are motanul meu, care este foarte batran, dar...la motnul meu a dus la paralizarea picioruselor din spate, acum se chinuie, iar familia mea nu am lasa sa-l autanasiez, pentru ca se chinuie. Du-te la unh magazin de animale, ori la un medic veterinar, daca inca si le misca, poti inca sa previi "boala", nu se stie, poate nu e pralizare, dar are aceste sintome. Sper sa-l ajuti! Pupici:****:*:*:*:*:*