| denysuka16 a întrebat:

Heeei TPU... eu stau la curte si pisica mea care sta mai mult pe afara decat in casa a luat purici si acum nu o mai tin in casa pentru ca m-am ales si eu cu niste piscaturi groaznice. sad cum scap repede de acele urme rosii si cum scap de ei din casa cat mai repede si poate mai natural. va pupp si va rog sa imi raspundeti repede dau funda :* :*

4 răspunsuri:
| SabbyNightShadow a răspuns:

Ar fii trebuit sa dai pisicuta cu ceva (gen parakill ) care omoara puricii si alte insecte de genul. Cat despre cei din casa poti da tot cu ceva asemanator.

| Λησηумσцѕ a răspuns:

De mancarime, te duci la farmacie si intrebi de o mixtura mentolata.E special facuta pentru. asa ceva.O sa iti calmeze pielea, si in cateva zile bubele vor disparea.
In privinta puricilor, schimbi lenjeria, schimbi pijamalele, si dai cu aspiratorul prin pat si camera.Stiai ca puricii pleznesc de la zgomotul prea puternic al aspiratorului? Eventual inainte sa te culci dai prin pat cu o solutie contra purici.
Pe pisica poti sa o cauti si daca ii gasesti vreun purice si nu poti sa il omori, ii faci o baita cu apa calda si sampon pentru pisici impotriva puricilor. Apa ii omoara!
Sper ca te-am ajutat.
Ceau!

| denysuka16 explică (pentru Λησηумσцѕ):

Mda. raspunsul asta e copiat... l-am vazut in alta parte...

| stefaniaaaaaa a răspuns:

Mergi la farmacie sau daca ai da-te cu apa oxigenata merge si mentolul.E mai bun decat apa oxigenata, iar la pisica iai zgarda - anti purici! O Fundita?

| Raulbootcamp a răspuns:

Fai 1 sau 2 bai contra purecilor pe zi si pune-i ce va la gat conta purici. Funda?