| anonim_4396 a întrebat:

Heei Pisica mea [mai degraba pisicuta(are 5 luni de viata)] sufera de o boala de piele, adica i-a cazut putin din blana, iar pe urechi nu mai are nici un fir de par. I-au aparut si niste bube pe cap.Eu acum sunt la tara, iar veterinarii de aici nu ingrijesc pisici.
INTREBAREA FIIND: Ce medicamente as putea sa ii dau, si, daca stiti, de ce boala sufera? Multumesc din suflet! Funda!

2 răspunsuri:
| aladinbeci a răspuns:

Iulia, si eu zic sa o duci cat mai repede la un medic veterinar de la oras ca sa o consulte. Daca nu stii care este boala de care sufera, poti risca sa-i faci mai mult rau tratand-o dupa "gura lumii". Iti doresc foarte sincer ca pisica ta sa se faca sanatoasa.

| Bobbless a răspuns:

Urcate in masina sau ce vrei tu si du-te la oras si du-o la veterninar! :-s De unde vrei sa stim noi de ce boala sufera? El va stii exact si iti va prescrie medicamentele necesare, nu te poti lua dupa gura lumii, nu poti risca sa i dai medicamente aiurea. Sper sa se faca bine.