| Elena018 a întrebat:

Hei! Am mare nevoie de ajutor si urgent.Azi am luat o pisicuta de la cineva si nu am verificat-o daca are purici. Acum,in timp ce ma jucam cu ea am observat puricii. I-am facut o baie sperand ca o sa moara dar degeaba. Nu am ce sa fac pana maine cand o sa ii iau ceva,dar mi-e teama ca o sa gasesc maine ciupituri pe mine. Nu am cum sa o las afara fiindca i-am facut baie si mi-e mila de ea, deci o tin tot in camera.

Răspuns Câştigător
| viotedy a răspuns:

Da-o cu otet, o tii asa 10 minute apoi o speli.

4 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Sau zeama de lamaie, sa miroase si frumos, dupa.

| DenissaRoxana a răspuns:

Buna. Trebuie sa mergi la vterinar sa ii iei solutie pentru purici (sampon, curelusa sau pipete..eu iti recomand pipetele). De la apa nu o sa ii treaca sau cu alte chestii.

| Elena018 explică:

Va multumesc.Am rezolvat problema.

| qwertyuipoplaur a răspuns:

Dupa ce o speli cu sampon special pentru pisici o invelesti intro plapuma care nu iti mai trebuie si o tii in ea infasurata 15-20 min si o speli incodata la fel dupa aceeasi procedura dupa ce ai spalat-o de vreo 2 ori la rind puricii se ascund in plapuma si sau arunci plapuma sau o scuturi de purici. peste o saptamana repeta procedura pina nu vor muri toti. sau cumpara de la magazine zgarda speciala urit mirositoare care alunga puricii de pe ea. sau ingenere cere sfaturi de la magazine pentru animale sau la veterinari! Bafta!