| anonim_4396 a întrebat:

Va rog frumos, ajutati-ma. Am o problema cu puricii de cam o saptamana, cel mai grav este ca eu sunt singurul muscat de purici, ai mei care stam totusi in aceeasi casa nu au nimic. Am vazut purici in camera mea, doar in camera mea, pe unii i-am si omorat. Am dat cu o solutie k300, aspir zilnic dar degeaba. Tot apar cumva. Ma culc noaptea cu frica sa nu ma trezesc cu ciupituri noi, disper.
As vrea sa mentionez ca si eu am stilul de a-i atrage cumva. Daca stau pe langa iarba sau orice zona mai afectata, sunt sanse mari sa sara. Cainele meu nu are purici l-am dus la veterinar, plus ca nici nu-l tinem in casa, nu stiu ce ar mai ramane de facut, vreau raspunsuri cat mai serioase, multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Posibil sa ai alergie la puricei.
Cainele e purtatorul crede-mawinking
Ia si fa curatenie generala in casa - toata casa- si cumpara solutie de la farmacia veterinara si stropesti prin casa.
Pentru tine e ceva solutie de la Urgo pentru piscaturi de insecte.
Pentru caine se recomanda fiola antipurici la 3-4 luni, din aia buna nu prafuri-solutie la 8 leiwinking

| Anonimul54287654098 a răspuns:

Depinde la ce purici te referi,daca stau pe corp,da, sunt purici, daca stau pe cap, lipiti de par sunt paduchi, cel mai bine ar fi sa te duci la doctorul de familie si eventual suni la deratizare