| Emy1267 a întrebat:

Hei am o întrebare:Am doi peruși, unul dintre ei nu are pene la o aripă, adică i au căzut penele de sânge și nu mai poate sa zboare.In cat timp îi vor crește penele înapoi?

2 răspunsuri:
| MrZenon a răspuns:

NU DISPERA!
Perusul tau este in perioada de naparlire. Penele de pe tot corpul cad treptat si cresc altele in loc. La mine era ca nou, cu un colorit mai viu, in 3 saptamani.
O sa se mai intample asta nu trebuie sa te sperii happy

| MrZenon a răspuns:

Nu te alarma!
Perusul tau trece prin perioada de naparlire. Pe decursul a 3 saptamani o sa își revină!