| AlexandraGabriellaLova a întrebat:

Acum doua zile am cumparat un sticlete. Nu a costat mult, 5 lei. Asa. Ieri am mai cumparat unul ca sa nu se simta singur celalalt. Problema este ca ii vad cu cioculetele deschise mai mereu, chiar daca au apa tot timpul. Oare nu stiu unde e apa? Eu i-am mai vazut ca mai beau apa, sunt vioi si se joaca mult in colivia lor spatioasa. Cand ma apropii de colivie, se sperie mult si se zbat prin colivie, dar cand incerc sa ii prind in mana (le-am schimbat colivia) au stat sa ii iau si s-au obisnuit repede cu noua lor colivie. Ei canta mult dar repet, nu stiu de ce stau cu ciocurile deschise. Dau funda celor mai rapide si corecte raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Inseamna ca isi disputa teritoriul, eu zic sa stai linistita ca nu au nici o problema. Pisicile isi arcuiesc spatele, cainii isi arata coltii, pasarile isi arata ciocul sau se infoaie.Dar totusi sa-i verifici constant, daca sunt pene prin cusca sa te uiti la ei sa nu cumva sa se bata unul pe altul, amandoi vrand sa fie masculul alfa.

3 răspunsuri:
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Daca au acelasi sex inseamna ca isi disputa teritoriul. Daca sunt de sex diferit si se inteleg ( adica nu se bat ) poate fi procesul de imperechere ( asa vrajesc ei unu la altu ).Nu cred ca este vreo problema de ordin medical.Doar daca nu cumva ai in casa afumatorie tongue

| AlexandraGabriellaLova explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Nu stiu decat ca unul e mascul si din cate tin eu minte si celalalt e mascul. ei se inteleg foarte bine. nu am nimic in casa, pentru ca pana vine frigul ii tin afara, la loc ferit de pericole

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru AlexandraGabriellaLova):

Inseamna ca isi disputa teritoriul, eu zic sa stai linistita ca nu au nici o problema. Pisicile isi arcuiesc spatele, cainii isi arata coltii, pasarile isi arata ciocul sau se infoaie.Dar totusi sa-i verifici constant, daca sunt pene prin cusca sa te uiti la ei sa nu cumva sa se bata unul pe altul, amandoi vrand sa fie masculul alfa.

| Adina09112004 a răspuns:

Îmi spui și mie, te rog de unde l-ai luat?