| anonim_4396 a întrebat:

Acum o săptămână i-am făcut cainelui meu ( bichon maltese ) vaccinul de un an și astazi am observat ca in locul unde i-a făcut vaccinul are o umflatura ( cred ca este un dul ).
Cum sa fac sa nu mai aiba nimic?

3 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Vaccinurile sunt foarte periculoase, li s-a schimbat reteta pentru reducerea populatiei canine. Ce vaccine era, cauta prospectul, daca are tinwerosal (mercur) sau saruri cu aluminiu (sa nu apara cuvantul aluminiu) e de rau, ii pot ceda rinichii in 3-4 ani. Nici umflatura nu e de bine. Cum se numeste vaccinul?

| anonim_4396 explică (pentru Sonia822):

Nu stiu cum se numeste vaccinul ca nu l-am făcut eu si nici nu mi-a spus cum se numeste.
Este vaccinul acela de un an.
El a împlinit un an si i-a făcut vaccinul de un an.

| QuoVadisss a răspuns:

Buna! Nu este motiv de ingrijorare, ala cu timpul o sa dispara. Poti sa ii faci un masaj usor in acea zona.