| Ghioca_Lucian_Marian_1990 a întrebat:

Hei TPU, am o intrebare urgenta! Acum 10 minute a dat masina peste pisica mea.Are partea din spate deformata respira greu,nu vrea sa manance nu poate sa se miste si ii curge caca cred si sange de la fund,deci va rog, ce sa fac?

23 răspunsuri:
| LeeJiEun a răspuns:

Pfff saracaa... pune niste paturi pe ea si cauta un nr de telefon pe internet de la un veterinar din localitatea ta si il intrebi pe el ce sa faci....imi pare rau pentru ea.sad

| xBya a răspuns:

Your little innocent fluffy is gonna die! N`ai ce sa-i faci; mai bine ii dai cu ceva in cap, dar asa ca s`o termini dintr-o lovitura. N`are rost sa se chinuie amboulea, ca de refacut, foarte slabe sanse sa se refaca. Nu astepta sa vina cineva s`o duca la veterinar ca ti-am spus, numai se chinuie degeaba. I`m sorry.

| Hieer a răspuns:

...Du-te cu ea la veterinar...

| EvaneSScence a răspuns:

Nu pierde timpul si du-o la veterinar. De ce mai stai aici?

| Captoresque a răspuns:

Du-o la veterinar, sau mai bine sa o duca ala care a dat peste ea, daca tot e cu masina.

| DianaIsHere123 a răspuns:

Pune-i o batista cu apa rece acolo si eventual dezinfecteaza cu ceva(apa oxigenata). pana vine tatal tau incearca astawinking. mult noroc! si imi pare foarte rau pentru ca si eu iubesc foarte mult pisicile si cainiicrying crying crying sad

| Ghioca_Lucian_Marian_1990 explică (pentru DianaIsHere123):

Mie frica sa pun ceva acolo ca poate cine stie?

Si va multumesc foarte mult pentru raspunsuri si pentru ajutor

| DianaIsHere123 a răspuns (pentru Ghioca_Lucian_Marian_1990):

Daca ai apa oxigenata dai acolowinking va mergewinking

| bebeusha123 a răspuns (pentru Ghioca_Lucian_Marian_1990):

Rivanol? betadina ai in ksa pentru ai oprii sangerarea?

| EuAmy a răspuns (pentru Ghioca_Lucian_Marian_1990):

NU TREBUIE SA ITI FIE FRICA PUNE CEVA ACOLO UN SERVETEL UMED! Pune o patura aseaza pisica pe ea, ia o seringa si incearca sa ii dai putina apa pe gura stiu ca merge asa ii faceam si eu pisicii mele acum 2 luni cand am fost la veterinar si ea era sub anesteziehappy sper sa iti fie de folos acest sfathappy

| DianaIsHere123 a răspuns (pentru Ghioca_Lucian_Marian_1990):

Deci...cum mai este pisica? ati dus-o la veterinar?winking

| DianaIsHere123 a răspuns:

P.S. si stiu asta pentru ca mama mea este asistenta medicala si a zis ca merge si la pisici..bafta din nouwinking sad

| JASMYNA88 a răspuns:

Veterinaaarrr...poate are hemoragie interna si plamanii perforati. te va costa ceva bani frumosi, dar daca veterinarul spune ca nu are ce sa ii faca, regret sa iti spun dar va trebui sa o eutanasiezisad pentru ca nu are rost sa sufere atat. gandeste-te prin ce chinuri trece saraca de ea.

| Pυƒυℓєтє a răspuns:

Du-o REPEDE (acum) la veterinar! Ia-ţi bani la tine ca să dai veterinarului, si mai ia nişte pături la tine şi nişte bobiţe că poate n-are acolo la veterinar...

| ღSecretღ a răspuns:

DUO REPEDE LA UN MEDIC VETERINAR, ce prost a dat peste ea? :O

| xPatriciaa a răspuns:

Trebuie sa o duci urgent la veterinar. Altceva chiar nu poti face sad
Sper sa se faca bine >big grin

| bebeusha123 a răspuns:

Du-te cu ea la veterinar daca chiar vrei sa o salvezi, q toate ca nu cred ca poti face mare lucru...sorry

| IuliaRoxana a răspuns:

La veterinar urgent

| Anby a răspuns:

O duci la un vetelinar si REPEDE!
Ia cu tine niste paturi sa nu ii fie frig si bani suficienti.
Mult noroc!

| Ghioca_Lucian_Marian_1990 explică:

Multumesc pentru sfaturi astept sa vina tati acasa si o s-o duc la veterinar, dar pana atunci, ce sa fac? sad

| Ghioca_Lucian_Marian_1990 explică:

Ime pare rau sa va spun, dar a murit crying(((( broken heart sad

| Mircea1209 a răspuns:

Veterinar, du-o urgent