| Doina_Muntean_1971 a întrebat:

Hei TPU..am un iepure de culoarea gri inchis(este iepure pitic)si i se schimba in gri deschis..este ceva normal? Il iubesc si nu vreau sa i se intample ceva.

Este pui are cam 7-8 luni(ceva de genul).

Răspuns Câştigător
| Pavlov_Manu_1990 a răspuns:

Schimbarea blanii la culoare a unui mamifer poate consta in clima de afara si varsta acestuia asa ca nu te ingrijora culoarea deschisa apare in sezonil cald pentru a respinge caldura iar cea onchisa cand e frig pentru a atrage lumiba si caldura asa ca na e natural nu îti fa griji laughing))

4 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut.Sper sa nu fie ceva rău, ii țin pumnii sa fie bine și sănătos.Cel mai bine ar fi să îl duci la un veterinar, iar daca nu, roaga-te pentru el.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate doar creste si i se schimba blanita. Daca incepe sa-i cada, sa-l duci la medic.