| Ioana_Nita_1997 a întrebat:

Am un pisoi de 4 luni, care, cat de cat e educat, dar nu pot sa il fac sa nu mai intre in casa, mereu intra ori pe geam ori pe usa de la hol cand e deschisa, are si purici si de aceea nu il tinem in casa. P.S e maidanez. Cum pot sa il dezobisnuiesc sa tot intre in casa singur?

5 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Lasati sa intre in casa pisoiul, in legatura cu puricii puneti 1-2 picaturi de PARAKILLpe ceafa pisoului si luati de la farmacie veterinara o zgarda antipurici pentru pisisci!

| Ioana_Nita_1997 explică (pentru untu):

Zgarda are, e de la Max Biocide, e buna? Si l-am dat si cu picaturi pe ceafa, tot de la Max Biocide, dar am sa incerc si Parakill. E ok sa il bag in casa cu purici?

| untu a răspuns:

Lasa pisoiul cu zgarda antipurici sa doarma afara, temporar deocamdata!

| DevilNight01 a răspuns:

Nu il baga in casa daca are purici dar daca are zgarda normal nu ar trebui sa mai aiba purici logic nu? Sau daca chiar zici ca are si cu zgarda ia-ti alta zgarda si o sa se rezolve daca chiar vrei sa nu il ti in casa nu iti lasa usa si geamul deschise sau daca vrei sa aerisesti si asta e problema in care lasi geamul descis ia-ti o plasa de aia sti tu ca sa nu mai intre insecte ci doar aerul si lasi plasa inchisa si asa o sa aerisesti si pisica nu o sa mai intre

| sucdemere11 a răspuns:

Daca il lasi pe afara nu ii mai pune zgarda pentru ca exista posibilitatea sa se agate cu zgarda de ceva si acolo ramane...mai bine ii cumperi picaturi.