| Andrieș_Anca_2001 a întrebat:

As vrea sa-mi iau un caine dar nu stiu care e potrivit pentru mine. Stau intr-un apartament cu doua camere.Mie imi plac foarte mult labradorii negri. Ce imi recomandati?

8 răspunsuri:
| Kanpeki a răspuns:

Pentru ca stai intr-un apartament ti-as recomanda Golder Retriever. Aici e tot ce trebuie sa stii despre rasa asta: http://www.zooland.ro/golden-retriever-677

| Eastwood a răspuns:

Eu as putea sa-ti spun ca mie imi plac Ciobanestii Germani dar nu cred ca avem aceeasi parere. Ia-ti ceea ce iti place tie, gusturile si palmile difera!

| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Salut Anca!
Ti-as recomanda un caine de talie mica-medie.
Cum ar fi:
Mops (pug)
Pichinez
Bulldog englez
Bulldog francez
Chihuahua
Etc.

Dupa cate mi-ai zis ca iti plac labradorii, cred ca ai putea sa iti iei unul cat timp il scoti des la plimbare si te joci cu el big grin
Totusi, ti-as recomanda un câine mai mic.
Acestia sunt mari, dar daca iti doresti atât de mult si ii convingi pe parintii tai happy ai putea sa ti-l iei.

Sper sa iti iei caine Anca!
Prima oara convinge-l pe tatăl tau si dupa iti iei ce caine doriti!
Bafta!

| Bibble a răspuns:

Ceva de talie mica. Un Bichon, Pomeranian, un Shih Tzu.

| Andrieș_Anca_2001 explică:

Da dar am auzit ca Golden Retriever lasa doarte mult par.

| Kanpeki a răspuns (pentru Andrieș_Anca_2001):

Asta e adevarat. Totusi, ca sa nu lase asa mult par trebuie sa-l periezi in fiecare zi (sau cel putin de 2 ori pe saptamana), sa-l imbaezi regulat cu sampon natural cu extract de fulgi de ovaz si sa-i dai mancare bogata in acizi grazi si proteine digerabile (pentru a-i pastra blana puternica si sanatoasa).

| BeagleLover a răspuns (pentru Andrieș_Anca_2001):

Sunt frumosi, afectuosi si nu te lasa la greu dar Golden Retriever-ul, da, lasa par mult si se face mare

| scumpica5558 a răspuns:

Teasi recomanda un pichinez