| Maryx2003 a întrebat:

Hei TPU, catelusa mea face urat de cateva nopți, plange, darama hainele, etc. O am de 5 ani si nu a mai făcut asta pana acum. Ne a terminat, plange non stop, iar bolnava nu este, mananca bine, se joaca. + este foarte agitata. Nu imi dau seama daca este in calduri sau ne da un semn ca se intampla ceva

5 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Mergi cu ea la un veterinar, e cel mai bine si pentru tine si mai ales pentru ea. Poate nu e nimic serios sau poate e nevoie de vreun tratament.

| alina2k18 a răspuns:

Pai cum sa fie in calduri? Nu e sterilizata?
Daca nu e... ori o duci la monta ori o sterilizezi.

| Maryx2003 explică (pentru alina2k18):

Asteptam sterilizarea, este pe lista de asteptare de 7 luni. Asta-i Londra...

| Alexuţ02 a răspuns:

Nu decizi tu daca nu este bolnava ( speram sa nu ), cel mai bine mergi la un medic, asa stii sigur ce are, ii explici simptomele fara sa adaugi de la tine chestii, spui doar ce are, poate o doare vreun dinte, sau habar n-am, nu prea ma pricep asa bine la animale, in schimb sunt persoane care stiu mai bine decat mine si mai bine decat tine ( cei de la spitalele pentru animale )

| nustiusaraspund a răspuns:

Poate a mancat din parful alb al cuiva de la voi din familie. zic si eu. Funda.