| NoNameqed a întrebat:

Hei TPU, cine are hamsteri roborovski, sa-mi spuna si mie cum e happy. Vreau sa-mi iau si eu aceasta rasa, dar vreau sa stiu cate ceva despre ea, si nu ce mananca si cati cm au si ce greutate, sau lucruri de pe net... :\ daca sunt agresivi sau nu, jucausi daca musca mna chestii de gen, funda

1 răspuns:
| Kriss96 a răspuns:

Nu iti recomand rasa aceasta pentru ca sunt extrem de mici. Ajung la 4-5 cm. Sunt cea mai mica rasa de hamsteri si este foarte greu cu ei din cauza marimii. Sunt extrem de rapizi si daca il vrei ca sa te joci cu el nu vei putea sub nicio forma. Sunt genul de hamsteri buni pentru cineva care e plecat toata ziua si seara nu mai are chef decat sa le puna de mancare si atat.
Daca vrei ceva cu care sa te si joci, sa te bucuri de un animalut, iti recomand un hamster pitic rusesc sau siberian. Sunt ceva mai mari. Cel pitic rusesc (campbell) ajunge pana la 12 cm.