| emy_1126 a întrebat:

HELP ME! Am un hamster pitic de 2 luni si acum cateva saptamani am observat ca statea in doua labute cu capul ridicat si parca sughita. de atunci a mai facut asa de doua ori. in rest se comporta normal: mananca, bea apa, se da pe rotita, umbla prin acvariu.

Răspuns Câştigător
| Andreea98 a răspuns:

Inseamna ca sa inecat, hamsterul meu cand face asa face miscare(da din labute)

3 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

rolling on the floor rolling on the floor scuze dar nu ma pot abtine sper sa fi gresit cand ai spus ca il ti in acvariu, acolo se tin pestii si nu hamsteri), ai vrut sa spui terarium. Acum la intrebarea ta:
Nu stiu ce substrat folosesti in terarium, dar daca este foarte fin s-ar putea asta sa fie motivul, care pe timp indelungat il va inbolnavi si ca rezultat va muri. Daca nu este vorba de asta poti sa imi scrii pe mesaje sa incercam sa rezolvam problema.

| byanca_3175 a răspuns:

Am si eu hamster si mi s`a intamplat acelasi lucru. Sunt sigura ca s`a inecat.

| emy_1126 explică:

Nu am gresit, chiar intr-un acvariu de sticla sta.cauta si tu pe google si o sa gasesti pe toate siteurile ca locul potrivit este o cusca speciala sau un acvariu din plastic sau sticla. Si referitor la substrat ii pun talaj de cand il am si pana acum nu a avut nici o reactie la acesta.