| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

Mi-am luat 2 caini,rasa ciobanesc(locuiesc la curte).Am mai avut si acum cativa ani,dar tata a fost nevoit sa il vanda pentru ca ma temeam de el. El cred ca se juca doar,dar cand il vedeam ca se apropie,tipam cat ma tineau plamaniilaughing. Imi sunt foarte dragi.I-am cumparat acum cat sunt mici,ca sa ma obisnuiesc cu ei. Aveti idee daca ei sunt agresivi cu stapanii? Am fata si baiat,frati. Cand vor creste, va trebui sa ii pun separat din cauza ca se bat? As vrea si eu cateva sfaturi.
Multumesc!

2 răspunsuri:
| AngelOfD3ath a răspuns:

Nu ii separa ca nu se vor lua la bătaie atata timp cat ii lasi impreuna findcă dacă ii vei desparti cat sunt mici ei nu se vor mai cunoaste si cand se vor intalni s-ar putea sa se ia la bătaie.Deci ei trebuie să crească inpreună dacă nu vrei să ai probleme cu dansii.Seara vezi să ii tii undeva mai la dos sa nu ii lasi liberi pe afară findcă ei sunt micutisi sa nu ii omoare cineva(caini, oameni)eu asa am pătit l-am lăsat singur afară si dimineată l-am gasit in gradină mort si era plin de sangecrying((

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru AngelOfD3ath):

Nu,nu. Ziua ii las in curte si seara le inchid poarta.Nu au pe unde iesi si nici nu are cine sa intre.
Ma gandeam ca atunci cand cresc se bat.Nu ii despart, oricum vad ca se inteleg foarte bine.
Multumesc frumos pentru raspuns!