| HelloKitty02 a întrebat:

Heihappy! Vreau sa imi cumpar si eu un catel si nu stiu ce sa aleg intre Bichon Freis si Bichon Maltez...Am citit despre ambele rase dar tot nu stiu ce sa aleg. Daca ma puteti ajuta va rog fumos si sa imi spuneti de ce alegeti rasa respectiva:*...Multumesc mult!

5 răspunsuri:
| angelwithgreeneyes a răspuns:

Bishon maltez, sunt mult mai draguti, dar ce conteaza, important e sa ai un prieten car te iubeste neconditionat
poti sa iti iei si un maidanez, sunt la fel de iubareti, si ei te-ar iubi, in fine, fa ce-ti sune inima, si eu o sa imi iau un catel maltez, si acum cel mai frumos este viitorul caine al meu indiferent

| alabalaportocala2011 a răspuns:

Bichon Maltez.

Dar ai cățele, de aceiași rasă în localitatea ta?
Câini adulți au nevoie și ei, de cățele de aceiași rasă?

| PTMLucian a răspuns:

Frate a innebunit lumea cu bichonii.Alegeti frate si voi alta rasa ca sunt multe de talie mica si foarte dragute. Ati vazut si voi o panarama in America cu bichon si acum e mare moda, pana acum cativa ani nici nu se stia de rasa asta, pacat ca sunteti foarte usor de influentat, de aia e de rahat Romania, nu poti si tu sa mergi pe strada ca vezi cate o tipa cu fusta mulata pe cur, sau colanti mai nou, cu ruj roz si cu javra de caine in brate, ca romanu trebuie sa fie la moda, vai de mama voastra de prapaditi

| angeldevil_7103 a răspuns:

Bichonul frise si Bichonul maltese se intretin la fel eu as alege bichonul frise deoarece are o mutrita de parca zambeste

| larisaionela a răspuns:

Bichonul maltez e o rasa de caine alb micut si apartine grupului animalelor de casa.maltezul are blana desa si un alb imaculat.
este o specie veche asociata cu insula malta care si -a pastrat aspectul vechuri intregi.
este jucaus si foarte iubitor