| NatiNatalia10 a întrebat:

Hei! Vreau sa îmi iau un câine dar nu stiu ce rasa. Vreau sa fie de talie mica sau medie (dar mai bine mica)si sa nu trebuiască sa fie ținut in casa.Nu contează pretul

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Adopta un caine maidanez de la un centru de ecaritaj.
Cainii de acolo daca-si gasesc un stapan bun sunt foarte recunoscatori.
Totodata "se descurca" mult mai bine in viata, fiind obisnuiti cu viata de pe strada.

| Snowa a răspuns:

Nu contează ce rasa e. Pana si câinii puri fac purici.
Eu îți recomand sa mergi la un adăpost de câini. Daca crezi ca cei din adăposturi sunt prost îngrijiți si ca au tot felul de boli, atunci te înșeli. Am fost la un adăpost din zonă și erau bine îngrijiți. Iar daca inca nu vrei sa mergi la un adăpost tine minte ca e gratis si salvezi și un suflet.

| MAIA18 a răspuns:

Cauta pe olx ca sant multi care isi vand caini de talie mica sau mare te orientezi dupa pret! Eu mi-am luat catelusa rasa shish tzu de talie mica de pe olx la 5 milioane de la o femeie care sta la apartament e o catelusa sufletista jucausa imi e foarte loiala si nedespartita de mine o iubesc mult e sufletelul meu nu stiu ce m-as face fara ea.

| NatiNatalia10 explică (pentru MAIA18):

Daca mi-aș lua un shish tzu aș pute sa îl țin afara in curte sau trebuie neapărat să-l țin in casa

| MAIA18 a răspuns (pentru NatiNatalia10):

Poti sa o ti si in casa si in curte dar dupa ce ii faci toate vaccinurile cand creste mai marisoara pe la 5 luni.Eu pe catelusa mea o scot mai rar din cauza ca e inca micuta si e inca fricoasa inca nu merge ca lumea pe strada e invatata mai mult cu noi cu mine si familia mea o mai las prin casa sa alerge sa se simta bine sa se joace cu jucari.E foarte iubitoare si da alerta latra cand se apropie o persoana necunoscuta de casa.

| NatiNatalia10 explică:

Am luat in considerare si varianta asta, sa adopt unul, dar acum ma interesează o rasa. Idei?