| AndreeaBianca123456 a întrebat:

Cred ca cățelușa mea are o problema..am decis sa o dau la monta, am selectat destul de corect data, am dat-o in zilele 10-14 la 3 căței însă cu niciunul nu reușește sa se "lipească" mai mult de 2-3 secunde. Poate rămâne și așa gestantă sau nu va putea rămâne niciodată? Este Bichon, are 4 ani și 4 kg.
Menționez ca au rămas lipiți de 4-5 ori însă foarte puțin...

37 răspunsuri:
| Vikaa a răspuns (pentru AndreeaBianca123456):

Nu iti permiti sa ii faci analize si teste? nu iti mai iei caini, corect? Da, nimeni nu contesta ca s-au nascut cu sistem reproducator, dar is prea multi catei ce nu au noroc si tu le iei sansa de a fi luati.Luand exemplul americii, mergandu-se pe masuri serioase toti metisii si maidanezii au fost sterilizati, atat cei cu proprietar cat si de la adaposturi, in 2 luni s-au golit adaposturile ca si-au gasit stapan toti, asa ar trebui si in Romania, da ai cu cine, n-ai laughing Nu inseamna ca daca acele femei nu isi fac analizele au o sarcina sanatoasa happy

| AndreeaBianca123456 explică (pentru Vikaa):

Citește mai bine. Nu am spus ca eu nu îmi permit, am generalizat. Bineînțeles ca nu înseamnă ca au o sarcina sănătoasă, dar pe timpuri nu se puneau problema de atâtea teste, cine era sănătos foarte bine, cine nu, selecție naturala.
Dar acum hai sa chinuim toate animalele și sa le tăiam ouăle și ovarele laughing)
Deci ce gândire aveți, mai chinuite sunt dacă se *** decât dacă le taie.

| Vikaa a răspuns (pentru AndreeaBianca123456):

Nu trebuie comparat omul cu animalul, nu le mai umanizati atata! Oamenii se inmultesc din necesitatea de a duce generatia mai departe, de a prospera.Tu ai idee ca la pisici si la caini nu e necesitate inmultirea? cand is 191.45 milioane de pisici si si sunt 500 de milioane de caini, ti se pare ca e nevoie sa vi tu sa inmultesti cateaua? pe bune, ma iei la misto? cel putin in Romania sunt 4 milioane caini si 4, 2 milioane pisici.Simti tu ca dispare maine specia? Ba fratilor utilizati-va capu, nu ce aveti intre picioare laughing)))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce probleme grave ai si tu. Lasa catelusa sa-si vada de viata. Daca face pui e bine daca nu e tot bine. A mea a avut multi pretendenti dar nu a facut. Nu poate face si nu o fortez. Ar fi o prostie. Daca nu poate aia e! Sa te bucuri de ea asa cum e. Animalul trebuie iubit si nu fortat pe diferite cai sa se inmulteasca.

| Sophieka a răspuns:

De ce o pui in situatiile acestea? Mai bine sterilizeaz-o...

| Sophieka a răspuns (pentru Denisa0954):

Super raspuns!

| HarringtonNadia a răspuns (pentru Vikaa):

Cel mai inteligent răspuns! Toată lumea crede ca faci un sac de bani cu puii,dar nimeni nu știe cât stai treaz noapte de noapte sa fii sigur ca sunt vii, ca mănâncă, ca sunt încălziți. De costurile carnetelor, vaccinelor, deparazitarilor nu mai vorbesc
. Pentru mine și fetele mele a fost o experienta unică fătarea, ceva special și creșterea puilor și educarea lor este tot așa specială.