| anonim_4396 a întrebat:

Hey
Am fost într-o vacanță de o săptămână. Mi-am lăsat motanul în grija unei vecine. Ea a spus că primele trei zile a venit, apoi nu. El o obișnuia să vină dimineața, dar de 6 zile nu mai vine. Cum să-l găsesc?(stau la sat)

3 răspunsuri:
| Rihhana1 a răspuns:

Il lasi pe el sa vina singur acasa.

| nelyjoly a răspuns:

E plecat si el in vacanta. In 2-3 zile o sa vină.

| HoneyBell a răspuns:

Mergi prin sat și îl strigi. de preferat seara, înainte să se întunece! Repeți chestia asta in fiecare zi. Și îi mai poți lăsa un bol cu mâncare și apă la geam sau la ușă și în caz că mancarea dispare, el vine noaptea. e sezonul împerecherilor și de asta nu vine. Nu îți mai face griji, o să apară în curând! Am pățit și eu asta când stăteam la casa și un motan a venit acasă după 2 săptămâni, slab și bătut, pentru că se bătea cu motani pentru. pisicuțe laughing o să apară, continua să îl strigi prin sat, fără rușine :* Bafta!