| AtateaConditii a întrebat:

Hey, cand m-am intors de la scoala am gasit o cioaralaughing slabita nu putea sa zboare si foarte slaba, nu are aripa rupta sau picioru e ok doar ca nu zboara si e slabita. Nu vrea sa mance, apa o baut putin. E o stancuta, are ochii albastrii si capul putin gri. Ce sa fac ca sa mance? Si unde sa o tin, am un perus dar cusca e mica. Ce sa ii dau de mancare? Si cum imi dau seama daca e mascul sau femela?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Frumos gestul tau. M-a impresionat, chiar daca vorbim despre o cioara. Altul poate ii facea mai mult rau decat suferea ea. E buna ideea cu grau si paine (s-a spus anterior). Nu cred ca are importanta sexul, atat timp cat, sper eu, iti doresti sa o eliberezi dupa ce isi mai revine. Cred ca mai importanta acum e hrana. Poti incerca si cu mamaliga.

6 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Eu am auzit ca ciorile traiesc pana la 400 de ani, da-i pace poate este foarte batrana

| trăncănici a răspuns:

Încearcă să-i bagi lapte cu pipeta, o fi otrăvită sau bolnavă.Ai grijă să nu aibă gripă! Dacă te simţi rău, fugi la doctor.

| aladinbeci a răspuns:

Si eu sunt de parere ca ai facut o fapta buna ingrijind pasarea. Pentru asta meriti aprecieri din plin. Cred ca ar fi bine sa discuti totusi cu un medic veterinar despre starea de sanatate a pasarii. Bafta!

| Analiaa a răspuns:

Hm..cam greu ai putea sa ii deschizi ciocul si sa ii dai niste granute sau firmituri de paine, in privinta unde sa o tii, pai nu cred ca dupa ce se va vindeca va vrea sa "stea" cu tine asa ca ia-ti gandul. sper ca ti-am fost de ajutor paaa

| qCristiina a răspuns:

Http://toateanimalele.ro/Pasari/Cioara/Cioara.php
Pai poti sa ii faci un cuib mic. :)))

| Rad_Ioana_1992 a răspuns:

Gasisem si eu una acum vreo cativa ani, era pui. Manca ce mancam si eu, nu avea preferinte. De eliberat, daca o mai ai, nu se mai pune problema. Odata ce se ataseaza de un om, ramane alaturi si e un companion bun.