| Ionut46523 a întrebat:

Hey deeeeeci vreau sa imi cumpar un caine..recunosc ca nu sunt la primul...mai am un pechinez...dar vreau sa trec la ceva mai mare.Dar nu ma ppt hotara dintre rasele boxer/amstaff si rottweiler.Ce imi recomandati.Tin sa mentiinez ca stau la casa si am o curte cam mare.

Răspuns Câştigător
| Mihaelablabla a răspuns:

Niciunul. Un amstaff intretinut bine este foarte foarte pretentios, in sensul in care costurile ajung la 200 de euro pe luna! Plus timp pentru a-l educa, a te juca cu el, a-l obosi - nu este indeajuns o curte mare. Sunt caini foarte foarte activi si nu vei face fata daca nu esti extrem de informata.
Cauta pe Facebook grupuri Amstaff/Boxer/Rott Romania si intreaba-i pe detinatorii de canise ce iti trebuie si la ce sa te astepti!
Iti recomand caini mai lenesi putin, pentru ca acest gen de caini va fi un mare soc comparativ cu pechinezul! Arata frumos, dar ca sa arate frumos trebuie ingrijiti foarte bine, iar costurile sunt mari.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricare din cainii astia iti va sfasia pechinzeul..Nu ai nevoie de un asemnea caine.
Trebuie declarat la politie.Trebuie hranit calumea.Trebuie sa ai padoc cu gard de otel si inalt de minim 2m.Trebuie sa ai o conditie fizica foarte bun din cauza ca trebuie poti sa il tii cand mergi cu el pe strada in caz ca se repede la alt caine sau la cineva..Trebuie sa ii pui botnita obligatoriu cand il scoti din curte.Nu merge cu "nu musca"
Trebuie o gramada de vaccinuri etc..Deci las-o dracului de javra..Mai bine iti faci permis de port arma si iti cumperi pistol daca iti e frica de hoti.Tot iesi mai ieftin si e mult mai putin stres.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Amstaff. ceilalti sunt mai urati.

| Alexandruuu88 a răspuns:

Eu zic ca un caine amstaff ar fi cel mai potrivit!

| EkToR a răspuns:

Un bulldog englez si gata, caini jucausi cand sunt mici si destul de lenesi cand sunt maturi dar tot se mai joaca(scuze pentru exprimare)

| Madi022 a răspuns:

Boxer

| lucialu48 a răspuns:

Amstaf e mai frumos am si eu unul.

| Bociu_Edi_1965 a răspuns:

Eu zic sa nu îți iei nici un caine din ăsta pentru ca nici nu ști la ce te aștepți, eu am avut un husky și mi-a fost foarte greu.

PS: i - ați o pisica trebui sa îi iei doar o zgarda un cos unde sa doarmă nu distruge nimic prin casa, sa îi iei și o cutie unde sa fie WC-ul ei în care îi pui așternut special sunt la supermarket și un castron unde sa îi pui mâncare.
E mult mai ușor!