| anonim_4396 a întrebat:

Hey,
M-am interesat şi chiar vreau să îmi cumpăr un dihor domesticit. Chestia e că nu ştiu de unde să îmi iau sau să-mi comand. Daca aveti idee de surse de unde aş putea găsi,
sau cam cât ar costa, vă rog
să-mi spuneți.
Eu pot să-l dau la veterinar pentru castrare si extirpare a glandelor perianale şi pentru vacinuri şi pot sa îi fac rost de restul lucrurilor necesare uşor, dar ideea e să gasesc unul...
Puteți să mă ajutați?

8 răspunsuri:
| tal4556 a răspuns:

Ce faci tu cu dihoru ala?

Răspuns utilizator avertizat
| zăGhost a răspuns:

Nu cred ca e o idee buna. Dihorii emit un miros caracteristic foarte neplacut.

| CristiBBX a răspuns (pentru tal4556):

Dihorii sunt foarte dragalasi fata de alte animale, poti cauta pe yt" ferret as pet".
Apropo, este al treilea animal de companie dupa caine si pisica in America.

| CristiBBX a răspuns (pentru zăGhost):

Stiu, de asta am zis ca ii extirp glandele perianale, si scap de majoritatea mirosului

| CristiBBX a răspuns (pentru Yhwh2020):

Dihorul este al treilea animal de companie dupa caine si pisica in America, este foarte dragalas, numai ca nu este popular in Romania, nu este nicio chestie inumana in adoptarea lui, intereseaza te inainte de a comenta.
Dihorul a fost animal de companie de acum 2500 de ani

| tal4556 a răspuns (pentru CristiBBX):

Da asta i Romania. Daca chiar vrei ia ti dihor. Da sa nu l chinui, ca e totusi animal salbatic

| tal4556 a răspuns (pentru CristiBBX):

Ca si cum ai taia ghearele la pisică, gandeste te ca ti taie unu degetele, doar varful