| xMurasakiii a întrebat:

Hey TPU!
Am gasit un puiut de pasare cazut dintr-un copac si acum l-am pus intr-o cusca si i-am dat apa si biscuite pisat cu lapte.
Acum vad ca sta pe o parte cu ochii inchisi si picioarele afara... Ma puteti ajuta? Nu stiu ce sa-i fac...Nu a mancat dar a baut putina apa.
DAU FundaVOT, numai ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| τττ a răspuns:

Buna! In primul rand, vreau sa te felicit pentru frumosul tau gest de a ajuta un suflet nevinovat! Poate e ranit, du-te cu el la un veterinar alta metoda habar nu am... Poate iti va prescrie veterinarul niste pastile sau ceva thinking Altceva nu poti face! Dar fi atenta, de fiecare data cand ai contact cu pasrea foloseste niste manusi speciale sau un prosop, in caz ca pasarea are o boala sa nu ti-o transimtasi tie.
Numai bine!

6 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Cel putin pentru data viitoare daca mai gasesti unu sti ce ai de facuthappy

| EvangelineLovin a răspuns:

De obicei puii de vrabiute sau randunici, pasarile astea mai mici, de obicei nu supravietuiesc fara mama.

| Butterfly2012 a răspuns:

In caz ca mai gasesti dai furnici moarte si apa cu o pipeta ceva.inainte sa-l duci la veterinar asa nu o sa moara.

| xMurasakiii explică:

Doamne... Nu m-am gandit, sa-mi iau manusi, sfantule, sa nu aiba ceva, iti multumesc mult, dar in drum spre veterinar a murit... Multumesc inca odata.

| τττ a răspuns (pentru xMurasakiii):

Ce pacat ca a murit straight face
Cu placere, oricum!

| tamara001 a răspuns:

Este bolnav crede-ma am trait momentul asta