| zuzzzuuu a întrebat:

Am o catelusa de 4 luni si in gura i-au crescut 2 celule canceroase. Una este pe gingie si cealalta pe buza. Duminica am dus-o la veterinar sa-i fac vaccinul de 4 luni si i-am zis sa se uite putin la celulele alea. El mi-a zis ca sunt canceroase, doar ca este putin cam mica pentru a face cancer. Voi ce credeti ca or fii? Poate face cancer? Dau funda+ vot pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Imi dau seama ce simti.
Uite,ai putea sa incerci si la alt veterinar,numai ca sa ai si o a doua parere.
Si,veterinarul,daca ti-a spus asa,ar putea sa-i faca un set de analize,sa vada ce are exact si sa-ti spuna!
Ne atasam de animalutsele noastre,le iubim si ne iubesc,nu lasa lucrurile asa,ceea ce ne intrebi pe noi,mergi iar si intreaba-l pe el!
Eu am doi ciobanesti germani,i-am luat de mici,dar daca li s-ar intampla cel mai mic lucru,nu stiu ce n-as face!
Hai,curaj, exista si diagnosticarile gresite, nu uita!

3 răspunsuri:
| pintexim a răspuns:

Ai putea sa mai mergi la un alt veterinar sti doar ca sa fii sigura ca sunt celule canceroase si eventula poti intrebe daca se pot vindeca.Suces,sper ca te-am ajutat.

| zuzzzuuu explică:

Hey am aflat ce erau. Nu erau nicidecum canceroase. Au aparut din cauza mizeriei din cavitatea bucala.

| Alemoni a răspuns:

Daca veterinarul sustine ca nu se poate ca este prea mica, atunci NU;-)