| XDDydyXD a întrebat:

Am o micuta problema cu mama...De curand o pisicuta de maxim 3 saptamani a inceput sa ne viziteze curtea. Eu fiind iubitoare de animale am inceput sa o hranesc, sa ma joc cu ea etc. M.am atasat asa mult de ea incat vreau sa o adopt, dar mama nu ma lasa sa o iau in casa sub pretextul ca "lasa par" sau "omoara papagalul"... imi e foarte mila de ea deoarece am un caine coibanesc carpatin care e liber prin curte in mare parte din zi. Va rog ajutati.ma cu sfaturi pentru a o convinge pe mama sa iau pisica in casa! E atat de dragalasa, i.am dat pana si un nume la care raspunde! Funda happy

Răspuns Câştigător
| Leo28 a răspuns:

Poti sa te rogi de mama ta ca o ingrijest, o speli o sa iei note bune la scoala, speli cusca papagalului si in mare parte pisica nu sare la un papagal daca este in cusca. Funda?

| XDDydyXD explică (pentru Leo28):

Am reușit! laughing Mersi mult!

6 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

O iei pe ascuns in casa macar noaptea.cand esti plecata o inchizi intr-o magazie ceva.

| XDDydyXD explică (pentru viotedy):

Am incercat faza cu magazia. Nu pot. Miauna asa tare si deranjeaza vecinii, plus ca imi e foarte mila de ea

| karsivan a răspuns:

Doar hraneste-o cand vine la un moment dat o sa se obisnuiasca si mama cu ideea si poate va vedea ca ai grija de ea

| wildfirerock a răspuns:

Si eu am avut aceiasi problema si i-am zis mamei ca o sa-i pun zgarda cu clopotel si o sa o aud mereu. Si apoi, papagalul sta in cusca, nu? O pui intr-un loc inaccesibil si c'est fini!happy

| XDDydyXD explică (pentru wildfirerock):

I.am luat zgarda...Problema e ca e prea mica si iese prin ea. Nu exista marimi mai mici.