| Șttefania a întrebat:

Am o problema. Mama ma lasa sa imi iau caine dar eu nu gasesc pe nici unde. Ea vrea cumparam unul dar eu nu. Vreau sa adopt! Pe strada mai gasesc pe undeva cate un pechinez singurel si imi e mila de el. Eu vreau sa il iau acasa dar imi este frica de reactia mamei sau daca el are stapan si il lasa sa mearga singur pe strada si etc...
Eu vreau sa il iau dar imi e frica:-W
PS: Mama ma lasa sa am caine :p

Răspuns Câştigător
| R_8074 a răspuns:

Majoritatea animalelor mele sunt de pe strada si am peste 10, pentru ca ei nu au stapani, sunt singuri, putini sunt cei care ii vor, insa cei care adopta sau celor carora le da vecinul sau alta persoana un catel sunt foarte multi. Dar ce ramane cu cei de pe strada?

3 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Pai ia-l si gata, daca tu vrei asa mult.Desi eu ti-as recomanda unul de rasa pentru ca sunt mai inteligenti. Eu am un boxer si intelege aproape tot ce ii spun.Vb cu el ca si cu un omhee hee e minunat.

| JustmeV a răspuns:

Pai...Daca vrei ial...Si in plus mama ta nu cred ca va zice ceva daca si ea vrea sa ai caine dar mai bine vorbeste cu ea prima datawinking vot sau funda te roglove struck

| Lovely_6403 a răspuns:

Daca mama ta te lasa, nu se va supara. Dar eu zic mai bine cumperi unul. Iti iei un Bichon si nu te mai desparti de el toata viata. Dar asa este, si mie imi e mila de ei, dar e urat sa ti in casa maidanez. Eu cand voi fi mare vreau sa infiintez un adapost pentru cainii abandonati, dar eu sa ma grija de ei si sa ma joc cu ei. Ia-s lua pe toti cei raniti in casa