| Fikki a întrebat:

am si eu o intrebare, de cateva zile mi-am luat doua pisici dar le tin in casa pentru ca sunt prea mici (au 2 luni) si mi-e frica sa nu le pierd, si afara am si doi catelusi.Cum as putea sa le obisnuiesc in curte fara sa fuga? Cateii nu au treaba lor.

Răspuns Câştigător
| happynaku a răspuns:

E greu să le obișnuiești peste noapte, dar pentru început stai cu ele afară, joacă-te cu ele, obișnuiește-le cu noul mediu, fă-le să se simtă în siguranță. Faptul că te vor vedea și pe tine prin jur o le ofere încredere să „exploreze" locul fără a se pierde.