| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am luat un yorkei baietel si de ieri a inceput sa latre mai mult ca de obicei si chiar nu stiu ce sa ii fac... Puteti sa imi dati cateva sfaturi in privinta lătratului? Cum l-as putea opri sau cum as putea sa il fac sa inteleaga ca nu e voie sa latre atat de mult? Si nu imi ziceţi de zgarda anti-latrar, nu sunt de acord cu ea!

Răspuns Câştigător
| GHoST013 a răspuns:

Iti recomand sa il certi de fiecare data cand face asta. Asa o sa isi dea seama in timp ca ceva e gresit si nu o sa mai faca.
Daca nu asculta poti sa-i dai si o palma sau un ziar usor peste fund.

| Katy222 a răspuns (pentru GHoST013):

Daca ţip face si mai rău...

3 răspunsuri:
| AntoniaRules a răspuns:

Spune-i NU si in momentul in care se uita la tine si tace dai o recompensă.

Bafta multa!

| Katy222 a răspuns (pentru AntoniaRules):

Eu am incercat sa il stropesc cu apa si lamaie, dar tace pe moment si dupa aceea incepe iar...