| TequilaAdam a întrebat:

Hey TPU,sunt ff ingrijorata! sad
Azi mi-am luat o femela peste Betta, inainte am avut mascul dar m-am gandit sa iau si o femela.Cand i-am pus pe amandoi, au stat 5 minute linistiti,dupa care masculul cand se apropia de femela, ea fugea.Asa fac mereu si cand m-am uitat mai atent la mascul, avea o mica gaurica in coada.CE SA LE FAC?!

7 răspunsuri:
| Samarra a răspuns:

Niciodata nu se pun in acelasi acvariu o femela Betta cu un mascul Betta. Ti'o va alerga pana la epuizare si ea va muri. El cauta sa se imperecheze si ea nu vrea, asta e cauza. Desparte'i urgent. Stii bine ca Betta poate trai si intr'un bol, nu are nevoie de filtru si toate nebuniile alea dintr'un acvariu accesorizat. Pune'o intr'un borcan pana cumperi un bol. Mai multa grija data viitoare. happy

| ligiligi a răspuns:

Buna!
E normal ca femela sa se teama de el pentru ca inca nici nu se conosc bine.O sa se acomodeze ei.Cat despre mascul poate s-a lovit acolo in magazin cand a fost prins. Urmarestei si daca mai apar probleme trebuie sa ii separi dar precis se vor intelege ei bine
Pa-Pa!

| DianaIstratii a răspuns:

Inca nu se cunosc. Mai lasa-i putin sa se acomodeze. Dar daca dupa citeva zile se vor comporta la fel, e cel mai bine sa-i separi.

| marmotavorbareatza a răspuns:

Desparteilaughing

| TequilaAdam explică (pentru marmotavorbareatza):

Pai nu am unde...adica am, dar e prea complicat sa ii mut.

| chaserpixie a răspuns:

Si ai mei au facut la fel da apoi sau imprietenit si au urmat multi pestisori mai mici

| Mia192 a răspuns:

Eu zic sa te duci la un veterinar.sau cum zice aia marmota Despartei si pune-i fata in fatahappy