| lc13cm3 a întrebat:

Hey! Voi ce parare aveti despre,, eutanasie"?sad...

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Doar animalele in stare grava de boala, cum este boala rabie (turbarea) pentru a-i curma suferinta.
Nu ar trebui sa avem dreptul sa omoram nicio fiinta, asta e parerea mea.

6 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Sunt de acord cu prudenta de a nu se comite abuzuri.

| Otto2014 a răspuns:

Sunt in potriva ei, doar pentru animalele foarte foarte bolnave sunt de acord sa fie eutanasiate

| ridhimagupta a răspuns:

Nu sunt de acord absolut deloc daca ai stii cum sunt "eutanasiati"cainii in adaposturile de stat din Bragadiru, Paladdy, Mihailesti sediul ASPA(hinghierii)ajungi la spital in secunda 2 crede-ma stiu ce spun

| IuliaAndreea35 a răspuns:

Eutanasia e un rau necesar daca animalutul sufera de o boala incurabila. Am fost nevoita sa recurg la aceasta metoda ca sa ii curm suferinta catelusei mele in varsta de 17 ani jumate. N-am trecut nici acum peste suferinta pierderii ei. Am eutanasiat-o cand chiar nu se mai putea face nimic, am lasat-o sa 'plece' mai repede, i-am scurtat suferinta daca pot sa zic asa, cu 6-7 ore.
Trist, foarte trist, sa nu poti sa il vindeci, sa iti moara asa...
Sper ca ai intrebat doar asa, ca informatie.
Vad ca ai pisicuta, sa iti traiasca, sa va bucurati impreuna de viata.

| lc13cm3 explică (pentru IuliaAndreea35):

Mersi^-^il cheama Tomi.(si foarte dragut raspunsul chiar e trist cand...da. si da am intrebat doar ca informatie. )... am si eu un caine doar ca sta afara^_^

| Otto2014 a răspuns (pentru lc13cm3):

Cainele il lasi in frig si pisica o lasi la caldura, ce oameni.