| WOLVERINE_1558 a întrebat:

Hi TPU again! big grin. stiti eu practic basket de 2 ani, sunt cel mai bun de la antrenamente, am 13 ani si 1.63. dar am o problema:eu stiu foarte multi copii si din alte tari nu numai din romania care au inaltimea mea, dar totusi pot sari foarte inalt astfel incat sa dea slam dunk. as vrea si eu sa stiu cum reusesc sa dea slam dunk. macar sa sar sa ating inelul plsss ajutati-ma pentru mine e foarte important. P. S:daca singura varianta e sa sar ca disperatu pe zi 10 minute fara oprire atunci numai dati raspunsuri straight face

Răspuns Câştigător
| daniy55 a răspuns:

Io stiam ceva de genu ca astia din NBA(am citit si eu pe undeva) inainte de culcare sareau in sus nu stiu ceva timp si subconstientu te ajuta sa-ti faci detenta mai buna.Ma rog nu mai tin minte.Dar pana la urma ai 13 ani si sigur o sa reusesti sa faci cate slam-dunkuri vrei numa sa te mai dezvolti un pic.Iti urez sa fi MVP-ul meciurilor nu antrenamentelor!big grin

5 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

In mod normal, antrenorul tau ar trebui sa va mai lucreze si la inbunatatirea detentei.e ceva de munca si dureaza...

| Leylla a răspuns:

Poate au o anumita tehnica.Nu stiu...sau exerseaza pana reusesc.

| Zippy a răspuns:

Incearca sa faci sarituri cu niste greutati legate de picioare

| WOLVERINE_1558 explică:

Nu stiu ce greutati sa cumpar straight face

| WOLVERINE_1558 explică:

Ms de sustinere dany dar totusi si eu sar inainte de culcare cate 10 min mereu. pot sa ating fileul dar mai mult nu :(. p.s am intre 5.3 si 5.4 picioare(sua) iar pustiul asta http://www.youtube.com/watch?v=eU123ttzrpA&feature=feedrec_grec_index are 5.4 adica 1.64 metri si eu am 1.63 el poate sa dea slam dunk(adica trebuie sa isi ridice mana putin deasupra inelului) dar eu pot doar sa ating fileul :(