| chocokitty a întrebat:

Hi, TPU! Am si eu o problema pe care nu stiu cum s-o rezolv. Cum sa-mi conving parintii sa-mi ia un catel? Ma refer la un husky siberian.Eu locuiesc la bloc. Desi se va face mare, ma intreb daca n-o sa aiba prea putin spatiu (apartament cu 2 camere). Oare va merge? Ma puteti ajuta? FUNDA pentru. cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Ađřıαηηα a răspuns:

Buna.
Am aceeasi problema doar ca eu apelez la niste metode.Ii arat mamei ca sunt responsabila.Pregatesc micul dejun :)) deci ma trezesc devreme de vreao 2 luni incoace fac asta:)) imi fac ordine in camer mai des. stau la pc mai putin :)) invat mai bine si se pare ca functioneaza.Si de fiecare data cand am ocazia si mama e bine dispusa ii aduc aminte.Si ea zice ca ma descurc bine isna nu e lamurita inca.Iti spun ca o sa mearga daca faci ca mine :D Probabil mama ta e mai usor de convins.Si cat despre husky.El trebuie sa stea la curte intr-un spatiu mai mare vorba lui PollyBugs.Mai bine i`ati un catel mai micut :D
Iti recomand :
http://www.happy-pet.ro/....../index.php
Sau
http://www.google.ro/......http?/url
Sper ca te-am ajutat! Funda? :o3;)

8 răspunsuri:
| MaimoSH a răspuns:

Au sincer nu va rezista un câine ca Husky Siberian în apartament cu 2 camere.Eu am un pui de Akita Inu(dacă nu știi rasa caută pe Google,seamănă cu Husky, sunt tot câini de zăpadă)și moare de cald în casă, caută locurile cele mai reci.Trebuie să îl țin acum în casă pentru că afară încă nu am unde să îl țin, sunt în curs de amenajare.Nu știu ce să zic.Și eu tot un Husky am vrut să îmi iau laughingEu îți spun ce să faci:Încearcă să le arăți poze cu ei, ia note mai la școală. Dacă nu reușești încearcă să îi convingi să îți cumpere un câine mic (am un bichon maltez) și sunt destul de drăgălașihappySper că te-am ajutat. Fundă te rog?big grin

| pink13 a răspuns:

Pai da, dar eu cunosc o persoana care are un husky siberian si il tine intr-o garsoniera...deci se poate! doar ca-l scoate des la plimbare,si normal chiar daca e un caine mare, mai si doarmelaughinge foarte frumos:Xtrebuie doar sa-l scoti des la plimbare si se va rezolvasmugorice are rezolvare daca-ti doresti, merita asa un cainesmug

| KellyGreen a răspuns:

Tu vrei sa ti un husky siberian la bloc? Nu o sa aiba loc, acest catel trebuie sa aiba loc sa alerge sa se joace, un apartament e prea mic, daca stateai la curte era alt ceva insa asa mai bine te reorientezi spre un catel mai mic, sau niste papagali, un hamster...

| chocokitty explică (pentru KellyGreen):

Da, dar pana o sa ma mut la casa va mai dura foarte mult...sau niciodata. Si chiar vreau un husky. Pana si mama e de acord cu mine. Cred ca ai dreptate nu ar fi o idee prea buna sa-l tin la bloc. Cred ca pana ce ne vom muta, o sa ma axez pe un catel mai mic, apoi treapta cea mai mare: HUSKY SIBERIAN!

| MaimoSH a răspuns (pentru KellyGreen):

Așa-i un câine ca Husky are nevoie să alerge, să fie liber într-o curte.Și eu când stăteam la apartament îmi doream foarte mult un Husky dar chiar nu ave unde să îl țin.

| AnnexDisaster a răspuns:

Merge, dar nu stiu cum sa-ti zic cum sa ii convingi, nici eu nu pot, si tot husky vreau =]] bine ca eu mai am si papagali si pesti dar nah big grin

| AngelforAll a răspuns:

Pai,nu prea poti sa ti un caine la bloc are nevoie de multa grija si daca esti elev trebuie sa iti faci timp pentu el.Sa il plimbi dimineata. poti alege ceva mai mic...

| pisi02 a răspuns:

Un caine Husky? Hmm.ce sa zic? Cu siguranta e o mare responsabilitate.Nu cred ca e cea mai buna optiune intr-un apartament cu 2 camere! Dar tot vreau sa te ajut. Uite cum am pracedat eu(ma rog, la mine e vorba de un bihon maltese):
1. Discuti cu ei si le propui sa iti ia un catel mai mic, pentru inceput, ca de exemplu.un chiuaua.
2. Dintr-o data incepi sa te porti mai frumos cu surioara ta sau cu fratiorul tau, te sraduiesi sa iei note mai bune la scoala, in fiecare seara citesti cate ceva, s.a.CE S-O FI INTAMPLAT CU TINE?
3. Le amintesti de catel si....BINGO! Daca vrei neaparat un Husky, te avertizez ca costa 1100
lei